Director & Administrative Assistant

‌Seán O Farrell
Stiúrthóir 
Director 
Folíne/Ext. 3607 
Díreach/Direct: 091 493607 
Ríomhphost/Email: sean.ofarrell@nuigalway.ie

Roseanna Clancy (O'Connor)

‌Roseanna O'Connor
Cúntóir Riaracháin 
Administrative Assistant 
Folíne/Ext. 2419 
Díreach/Direct: 091 492419 
Ríomhphost/Email: roseanna.oconnor@nuigalway.ie

Operations

Conor McMahon 
Ceann na nOibríochtaí & Leas-Stiúrthóir
Head of Operations & Deputy Director

Folíne/Ext. 3161 
Díreach/Direct: 091 493161
Ríomhphost/Email: conor.mcmahon@nuigalway.ie
Wesley Reilly 
Bainisteoir Deasc Seirbhíse
Service Desk Manager
Folíne/Ext. 3316
Díreach/Direct: 091 493316
Ríomhphost/Email: wesley.reilly@nuigalway.ie
 

Sarah Morrissey
Saineolaí Tacaíochta Custaiméara (Páirtaimseartha) 
Customer Support Specialist (Part Time) 
Folíne/Ext. 3767 
Díreach/Direct: 091 493767 
Ríomhphost/Email: sarah.morrissey@nuigalway.ie

mary bernard bw 2 Mary Bernard
Saineolaí Tacaíochta Custaiméara
Customer Support Specialist
Folíne/Ext. 3535
Díreach/Direct: 091 493535
Ríomhphost/Email: mary.bernard@nuigalway.ie
 

Lucy O'Neill
Saineolaí Tacaíochta Custaiméara
Customer Support Specialist
Folíne/Ext. 4139
Díreach/Direct: 091 494139
Ríomhphost/Email: lucy.oneill@nuigalway.ie

 

Louise Melvin
Bainisteoir Seirbhíse: Feidhmchláir Fiontraíochta
Service Manager: Enterprise Applications

Folíne/Ext. 2534 
Díreach/Direct: 091 492534 
Ríomhphost/Email: louise.melvin@nuigalway.ie

Ron Owens 
Bainisteoir Seirbhísí Deisce
Desktop Services Manager 

Folíne/Ext. 3252 
Díreach/Direct: 091 493252
Ríomhphost/Email: ron.owens@nuigalway.ie

Vincent Broderick
Speisialtóir Teicniúil 
Technical Specialist 
Folíne/Ext. 3070 
Díreach/Direct: 091 493070 
Ríomhphost/Email: vincent.broderick@nuigalway.ie

Dermot Moore
Speisialtóir Teicniúil 
Technical Specialist 
Folíne/Ext.  5607 
Díreach/Direct: 091 495607 
Ríomhphost/Email: dermot.moore@nuigalway.ie

Kieran Ryan
Speisialtóir Teicniúil 
Technical Specialist 
Folíne/Ext. 3747 
Díreach/Direct: 091 493747 
Ríomhphost/Email: kieran.ryan@nuigalway.ie

 

Murchadh Ó Tuairisg
Speisialtóir Teicniúil 
Technical Specialist 
Folíne/Ext.  5741
Díreach/Direct: 091 495741 
Ríomhphost/Email: murchadh.otuairisg@nuigalway.ie

James Burbage
Speisialtóir Teicniúil 
Technical Specialist 
Folíne/Ext. 2037  
Díreach/Direct: 091 492037 
Ríomhphost/Email: james.burbage@nuigalway.ie

 

Diarmuid O'Malley
Speisialtóir Teicniúil 
Technical Specialist 
Folíne/Ext.  5089
Díreach/Direct: 091 495089
Ríomhphost/Email: diarmuid.omalley@nuigalway.ie

Peter Crampton
Bainisteoir Ríomhlann/Stáisiún Oibre
Manager PC/Workstation Suites 

Folíne/Ext. 3400 
Díreach/Direct: 091 493400 
Ríomhphost/Email: peter.crampton@nuigalway.ie

Breda Kilbane
Bainisteoir Seirbhísí Infreastruchtúir
Infrastructure Services Manager 

Folíne/Ext. 2512 
Díreach/Direct: 091 492512 
Ríomhphost/Email: breda.kilbane@nuigalway.ie

Laura Farrell
Bainisteoir Ionaid Sonraí
Data Centre Manager 
Folíne/Ext. 3324 

Díreach/Direct: 091 493324 
Ríomhphost/Email: laura.farrell@nuigalway.ie

  Martina Ní Fhatharta 
Speisialtóir Teicniúil 
Technical Specialist 
Folíne/Ext. 3323 
Díreach/Direct: 091 493323 
Ríomhphost/Email: martina.nifhatharta@nuigalway.ie
Ronan Bergin
Speisialtóir Teicniúil
Technical Specialist
Folíne/Ext. 5724
Díreach/Direct: 091 495724
Ríomhphost/Email: ronan.bergin@nuigalway.ie
 

Siobhan Kilgannon
Speisialtóir Teicniúil
Technical Specialist
Folíne/Ext. 4223 

Díreach/Direct: 091 494223 
Ríomhphost/Email: siobhan.kilgannon@nuigalway.ie

Martin Eagleton 
Oibreoir 
Operator 
Folíne/Ext. 2039 
Díreach/Direct: 091 492039 
Ríomhphost/Email: martin.eagleton@nuigalway.ie

 Back To Top

Business Continuity

Larry Page
Ceann an Leanúnachais Gnó
Head of Business Continuity 

Folíne/Ext. 3419
Díreach/Direct: 091 493419
Ríomhphost/Email: larry.page@nuigalway.ie

Fiona McDonagh 
Ríomhchláraitheoir Sinsearach Anailísí
Senior Analyst Programmer  

Folíne/Ext. 5393  
Díreach/Direct: 091 495393 
Ríomhphost/Email: fiona.mcdonagh@nuigalway.ie

Gordon Mennie
Ríomhchláraitheoir Sinsearach Anailísí
Senior Analyst Programmer 

Folíne/Ext. 3420 
Díreach/Direct: 091 493420 
Ríomhphost/Email: gordon.mennie@nuigalway.ie

Paul Whitehouse-Tedd
Priomhsaineolai Teicniúil 
Principal Technical Specialist 
Folíne/Ext. 3706 
Díreach/Direct: 091 493706 
Ríomhphost/Email: paul.whitehouse-tedd@nuigalway.ie

Back To Top

Enterprise Services

Thomas McArdle 
Ceann na Seirbhísí Fiontraíochta
Head of Enterprise Services
(Currently working in Academic Administration)
Folíne/Ext. 3735 
Díreach/Direct: 091 493735 
Ríomhphost/Email: thomas.mcardle@nuigalway.ie

Eric Mortimer PhD 
Speisialtóir Sinsearach Teicniúil 
Senior Technical Specialist 
Folíne/Ext. 3238 
Díreach/Direct: 091 493238 
Ríomhphost/Email: eric.mortimer@nuigalway.ie

Patrick O'Sullivan 
Speisialtóir Sinsearach Teicniúil
Senior Technical Specialist

Folíne/Ext. 2029 
Díreach/Direct: 091 492029 
Ríomhphost/Email: pat.osullivan@nuigalway.ie

 

Adrienne Keane 
Ríomhchláraitheoir Sinsearach Anailísí
Senior Analyst Programmer 

Folíne/Ext. 3619 
Díreach/Direct: 091 493619 
Ríomhphost/Email: adrienne.keane@nuigalway.ie

Kevin Ronayne
Ríomhchláraitheoir Sinsearach Anailísí
Senior Analyst Programmer 

Folíne/Ext. 2756 
Díreach/Direct: 091 492756 
Ríomhphost/Email: kevin.ronayne@nuigalway.ie

Patrick Hayes
Speisialtóir Sinsearach Teicniúil
Senior Technical Specialist

Folíne/Ext. 2036
Díreach/Direct: 091 492036
Ríomhphost/Email: patrick.hayes@nuigalway.ie

Back To Top

Research, Architecture, & Strategy

‌‌‌

Declan Staunton
Ceannasaí Taighde, Ailtireachta & Straitéise
Head of Research, Architecture, & Strategy
Folíne/Ext. 2809 
Díreach/Direct: 091 492809 
Ríomhphost/Email: declan.staunton@nuigalway.ie

Diarmuid Murray
Priomhsaineolai Teicniúil 
Principal Technical Specialist 
Folíne/Ext. 3047 
Díreach/Direct: 091 493047 
Ríomhphost/Email: diarmuid.murray@nuigalway.ie

Evan Ryder 
Teicneolaí Gréasáin Domhanda na hOllscoile 
University WWW Technologist 
Folíne/Ext. 2084 
Díreach/Direct: 091 492084 
Ríomhphost/Email: evan.ryder@nuigalway.ie

Tom Regan
Priomhsaineolai Teicniúil 
Principal Technical Specialist 
Folíne/Ext. 5426 
Díreach/Direct: 091 495426 
Ríomhphost/Email: tom.regan@nuigalway.ie

Back To Top

Student Records Development / IT Security

John Lavelle
Ceannasaí Fhorbairt Thaifid na Mac Léinn / Shlándáil IT
Head of Student Records Development / IT Security
Folíne/Ext. 2124
Díreach/Direct: 091 492124
Ríomhphost/Email: john.lavelle@nuigalway.ie

Dorothy O'Regan
Priomhsaineolai Teicniúil 
Principal Technical Specialist 
Folíne/Ext. 2898 
Díreach/Direct: 091 492898 
Ríomhphost/Email: dorothy.oregan@nuigalway.ie

Michael Faherty
Bainisteoir Tionscadail
Project Manager 
Folíne/Ext. 3697
Díreach/Direct: 091 493697
Ríomhphost/Email: michael.faherty@nuigalway.ie

 

Margaret Walsh
Priomhsaineolai Teicniúil
Principal Technical Specialist
Folíne/Ext. 3322
Díreach/Direct: 091 493322
Ríomhphost/Email: margaret.walsh@nuigalway.ie

 

Sandra Glennon
Business Analyst
Folíne/Ext. 5412
Díreach/Direct: 091 495412
Ríomhphost/Email: sandra.glennon@nuigalway.ie

 

Nevan McCartin
Speisialtóir Sinsearach Teicniúil
Senior Technical Specialist

Folíne/Ext. 4138
Díreach/Direct: 091 494138
Ríomhphost/Email: nevan.mccartin@nuigalway.ie

 

Back To Top

Programme Office

 

Brendan O'Looney 
Bainisteoir Tionscadail
Project Manager 
Folíne/Ext. 3335 
Díreach/Direct: 091 493335 
Ríomhphost/Email: brendan.olooney@nuigalway.ie

Caroline Horan
Priomhsaineolai Teicniúil
Principal Technical Specialist

Folíne/Ext. 2038 
Díreach/Direct: 091 492038 
Ríomhphost/Email: caroline.horan@nuigalway.ie

Paul Cryan
Bainisteoir Tionscadail
Project Manager

Folíne/Ext. 5447 
Díreach/Direct: 091 495447 
Ríomhphost/Email: paul.cryan@nuigalway.ie

Back To Top